Ekipni pobjednici

Održano županijsko natjecanje u gađanju glinenih golubova

NA STRELJANI ŽMIRIĆI ODRŽANO ŽUPANIJSKO NATJECANJE U GAĐANJU GLINENIH GOLUBOVA U DISCIPLINI LOVAČKI TRAP

-NAJBOLJI STRIJELAC ANTE MATAK LU KOBAC RAŽANAC-

Na obnovljenoj i jednoj od ponajboljih streljana u Hrvatskoj, onoj u Žmirićima, održano je ove nedjelje 10.07.2016. godine u skladu s propisima Hrvatskog lovačkog saveza, županijsko ekipno i pojedinačno lovačko natjecanje u gađanju letećih meta glinenih golubova u disciplini lovački Trap .

Natjecanje s kojeg će zadarski pobjednici ići na državno takmičenje koje će se održati  10 i 11 rujna ove godine u Pleternici organizirao je Lovački savez zadarske županije s čelnicima predsjednikom Damirom Perićem, dopredsjednikom Nevenom Jurjevićem i tajnikom Rokom Pavićem uz pripomoć i logističku potporu vrijednih čelnika zadarskog streljačkog društva ¨Lovac¨ s predsjednikom  Danijelom Telesmanićem Didom, dopredsjednikom Marinkom Matešićem i počasnim predsjednikom Lovca čuvenim zadarskim doajenom lovstva i kinologije Vjekoslavom Vjekom Suraćem.

Na ceremoniji otvaranja pored 40-tak takmičara lovaca strijelaca te 50-tak gledatelja kao i čelnika LSZŽ te vodstva SD ¨Lovac¨nazočili su predsjednici Lovačkih udruga s prostora Zadarske županije. Regularnost takmičenja pratilo i ocjenjivalo je Povjerenstvo za lovno streljaštvo LSZŽ u sastavu Đuro Ivanović-predsjednik i zamjenik Lućano Ćustić koji su odradili vrhunski posao. Natjecalo se je dvadeset i pet strijelaca u rangu pojedinca i ekipno i to iz Lovačkih društava Diana Zadar, Kuna Poličnik, Jarebica 1923 Nin, Kobac Ražanac, Jarebica Biograd i ostalih.U navedenoj novoj disciplini umjesto dosadašnjeg Trapa pucalo se tako da je udaljenost lovaca strijelaca od golubova koji su izlijetali iz pet mašina brzinom sto kilometara na sat pod kutom od 0 do 35 stupnjeva bila 11 umjesto standardnih 15 metara.Svaki lovac pucao je dvije serije po 15 golubova s puškom koju je držao na boku identično onome kako se nosi u prirodi za vrijeme trajanja lova.

Mirno i sunčano vrijeme na streljani Žmirići išlo je na ruku strijelcima. Ništa nije ometalo let glinenih golubova pa su postignuti izvanredni rezultati puno bolji u odnosu na lanjsku godinu.U takvim uvjetima ipak najviše spretnosti, brzine i dobrog oko u ekipnoj konkurenciji iskazali su strijelci ekipe zadarske Diane I osvojivši 64 boda( Elvis Gospić, Marko Gospić, Šime Gospić). Drugo mjesto sa 60 bodova osvojila je ekipa zadarske LU Prepelica (Josip Pavić, Lecio Matešić, Luciano Ćustić, dok su treće mjesto osvojili članovi ekipe Diana II uz 58 bodova(Zoran Krizman, Marinko Matešić i Areden Dražević). Među pojedincima najbolji rezultat ostvario je uz 38 pogođenih golubova Ante Matak član ražanačkog Kobca. Dva druga mjesta sa 36 bodova osvojila su braća Marko i Elvis Gospić ali nakon međusobnog raspucavanja Elvis je osvojio drugu a Marko treću poziciju.Četvrto mjesto sa 45 poena osvojio je Josip Pavić Prepelica, peto Ivan Biloglav 33 Jarebica 1923 Nin dok je posljednje šesto mjesto uz 30 bodova pripalo Marinku Matešiću. Pričuvna dva mjesta osvojili su Lecio Matešić i Zoran Krizman.

Najuspješnijima su medalje i pehare na prigodan način uručili predsjednik Đuro Ivanović, predsjednik zadarske Diane Ervin Mrkić Pestić, Danijel Telesmanić Did te Vjekoslav Vjeko Surać. Lovci strijelci takmičenje su okončali tradicionalnim pucanjem u kapu pobjednika natjecanja Ante Mataka nakon čega je za svih priređen zajednički lovački ručak u prostoru streljane.